today-is-a-good-day
Together, we create! Together, we transform! Together, we empower! Together, we inspire! Together, we connect! Together, we grow! Together, we create! Together, we transform! Together, we empower! Together, we inspire! Together, we connect! Together, we grow! Together, we create! Together, we transform! Together, we empower! Together, we inspire! Together, we connect! Together, we grow!

PROJEKAT

spot_img

ISPRATI

Future Tense 2. oktobra u Zagrebu!

REGION – Gerd Leonhard jedan je od vodećih svetskih futurologa koji fokus stavlja na bliska predviđanja u oblasti poslovanja, društva, medija, tehnologije i komunikacija, a u Zagrebu će 2. oktobra govoriti na Future Tense konferenciji, u organizaciji agencija Komunikacijski laboratorij. Wall Street Journal Leonharda je nazvao jednim od vodećih medijskih futurologa.

Gerd ističe kako će se čovečanstvo u narednih 20 godina promeniti više nego što se promenilo u poslednjih 300 godina. Priznati futurolog napominje kako je trenutno ključno pitanje za razvoj čovečanstva kako voditi i usmeriti razvoj nauke i tehnologije kako bi na kraju ispunili svoju primarnu funkciju, a to je služiti čovečanstvu i njegovom napretku.

Gerd Leonhard tvrdi kako smo na prekretnici u mnogim oblastima nauke i tehnologije, razvoj kojem svedočimo dvostruko je brži nego ikada do sada. Naučna fantastika postaje naša stvarnost. Mašine već mogu da rade stvari koje su nekad bile moguće jedino čoveku, a u budućnosti će moći i više, od razumevanja jezika, prepoznavanja složenih slika do korišćenja ljudskog tela na vrlo fleksibilan i prilagodljiv način. Upravo o tome što nas očekuje u sledećih 10 godina, kada je reč o uticaju tehnologije na čovečanstvo, govoriće na Future Tense konferenciji u Zagrebu. Leonhard smatra kako ćemo u budućnosti biti potpuno zavisni od mašina u svakom aspektu našeg života, predviđa „spajanje“ čoveka i mašina kroz proširenu stvarnost (augmented reality), virtuelnu stvarnost, holograme, implantate i interfejsa koji su projektovani pomoću nanotehnologije i sintetičke biologije.

Kao primer navodi da za pet godina neće biti potrebno guglati gde se nalazi najbolji sushi u nekom gradu ili što pojesti, sistem će već znati gde smo, što trebamo i želimo da jedemo, s kim smo i koliko novaca imamo na raspolaganju.

Ističe kako moramo biti svesni da sami stvaramo budućnost koja dolazi i da ćemo biti za nju odgovorni. Optimističn gleda u budućnost, ali napominje da moramo praktikovati holistički pristup tehnologiji kako bi zaštitili samu suštinu toga šta znači biti čovek. Ne smemo odustati od humanosti u zamenu za postizanje neograničene inteligencije koja nije biološka. Tehnologija čoveku treba da bude alat za postizanje cilja, a ne cilj i svrha za sebe.

Uz Leonharada na Future Tense konferenciji govoriće futurolozi Aric Dromi na temu pametnih gradova, David Birch uz podršku Addiko Bank na temu budućnost plaćanja, a o budućnosti hrane govoriće foodfuturološkinja Morgaine Gaye.

Više informacija o konferenciji potražite na www.futuretense.eu

PROJEKAT

spot_img

Anketa

Koji projekat Marketing mreže Vam je omiljen ili se rado u njega uključujete?

Oceni tekst

0,00 od 5
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Povezani tekstovi

POSTAVI KOMENTAR

Molimo unesite Vaše ime
Molimo unesite Vaš komentar!