today-is-a-good-day
Together, we create! Together, we transform! Together, we empower! Together, we inspire! Together, we connect! Together, we grow! Together, we create! Together, we transform! Together, we empower! Together, we inspire! Together, we connect! Together, we grow! Together, we create! Together, we transform! Together, we empower! Together, we inspire! Together, we connect! Together, we grow!

PROJEKAT

spot_img

ISPRATI

Media trend 2019: Da li koristimo vizuelnu pretragu u Srbiji?

Vizuelna pretraga jeste nova vrsta pretraživača i može odvesti korisničko iskustvo na potpuno novi nivo. Vizuelna pretraga omogućava korisnicima da postave sliku na internet (eng. upload) kako bi obavili pretragu i dobili konkretne rezultate, stoji u izveštaju Direct Media United Solutions.

Ne iznenađuje da se „Pinterest” priključio popularnom trendu vizuelne pretrage – povećali su fond za poslovna ulaganja sa 150 miliona funti na 12,3 milijarde funti kako bi svoje napore usmerili na vizuelnu pretragu. Iz toga je proizašao „Lens”, nova alatka za vizuelnu pretragu koja omogućava korisnicima da fotografišu neki predmet kako bi otkrili gde može da se kupi preko Interneta, izvršili pretragu za slične proizvode ili prikazali slične predmete na oglasnoj tabli.

„Gugl Lens” jeste aplikacija koja omogućava vašem pametnom telefonu da radi kao vizuelni pretraživač. Predstavljena na Guglovoj konferenciji I/O 2017. godine, aplikacija radi analizom fotografija koje ste napravili i daje vam informacije o fotografiji. Na primer, ako napravite fotografiju albuma Ebi Roud, vaš telefon vam može reći više o Bitlsima i kada je album izašao. Ako fotografišete prodavnicu sladoleda, telefon vam može reći njeno ime, pokazati preporuke i reći da li su vaši prijatelji bili tamo.

„Majkrosoft” takođe ima sopstvenu verziju pod nazivom „Bing vizuelna pretraga” koja omogućava korisnicima da lako pretražuju za određeni element u okviru slike. Ova alatka za vizuelnu pretragu ne samo da pronalazi povezane fotografije već i prikazuje stranice o proizvodu (eng. product pages) za konkretan predmet.
Da li koristimo vizuelnu pretragu u Srbiji?

Ne još.

Marketing preko audio zapisa na „smart speaker” uređajima i putem glasa
Počelo je sa „Siri” a sada će glas igrati veću ulogu. Lakše je uputiti inteligentnom uređaju glasovnu komandu nego obavljati pretrage ili pokretati neku radnju, kao što je uključivanje muzičkog plejera ili kupovina proizvoda.

Marketing preko audio zapisa na „smart speaker” uređajima u 2018. godini bio je u najmanju ruku bez sjaja. Trenutno većina „smart speaker” platformi ozbiljno ograničava koje reklame mogu biti postavljene na njihove proizvode. Na primer, kod „Amazon Alexa” platforme, reklamni oglasi nisu dozvoljeni osim ako nisu unutar podkasta, muzike ili fleš brifing veštine (eng. Flash Briefing Skill). Međutim, brendovima je dozvoljeno da naprave veštine (Skills) kojima će promovisati svoje proizvode i uslugu. „Gugl Home“ je drugačije usmerio oglase. Prošle godine je ukratko integrisao jedan oglas za rimejk Diznijevog filma “Lepotica i zver” u sve dnevne programe „Gugl Home”-a. Nakon čitanja informacija sa putovanja do/sa posla i iz kalendara, postavio je reklamni oglas za film na dan kada je prvi put prikazan u pozorištima. Poput “Alexa”-e, developeri mogu da postave reklamne oglase u neke “Gugl Home” aplikacije i naprave sopstvene brendirane aplikacije.

To je daleko najpopularniji način oglašavanja na „smart speaker” uređajima. Ukratko, kreirajte brendiranu „Alexa Skill” ili „Gugl Home” aplikaciju koja se odnosi na vaš brend ili delatnost i pružite korisnu uslugu.

Odličan primer je tekila brend Patron koji je stvorio veštinu pod nazivom „Pitaje Patrona”. Koristeći ovu veštinu, možete reći Alexi da „Pita Patrona za recept za koktel.“ Zatim će vam biti predstavljen spisak koktela, od kojih mnogi uključuju Patron tekilu.

Podrazumeva se da će „smart speaker” uređaji samo postati popularniji u narednim godinama. Uz to, proizvođači „smart speaker” uređaja i kreatori aplikacija će morati da pronađu načine za njihovu monetizaciju. Imajući to na umu, očekujemo da će Amazon, Gugl, Epl i drugi proizvođači „smart speaker” uređaja uskoro pokrenuti svoje servise za audio reklamne oglase. Oni mogu dozvoliti preduzećima da kupuju oglase koji se pojavljuju u aplikacijama nezavisnih proizvođača, audio sadržaju i još mnogo toga. Razmislite o tome kao o „Gugl Adwords”-u za smart speaker” uređaje.

Oglašavanje preko „smart speaker” uređaja u Srbiji?
Još uvek isuviše daleko.

Ceo izveštaj Direct Media United Solutions o medijskim trendovima pogledajte ovde.

PROJEKAT

spot_img

Anketa

Koji projekat Marketing mreže Vam je omiljen ili se rado u njega uključujete?

Oceni tekst

0,00 od 5
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Povezani tekstovi

POSTAVI KOMENTAR

Molimo unesite Vaše ime
Molimo unesite Vaš komentar!