today-is-a-good-day
Together, we create! Together, we transform! Together, we empower! Together, we inspire! Together, we connect! Together, we grow! Together, we create! Together, we transform! Together, we empower! Together, we inspire! Together, we connect! Together, we grow! Together, we create! Together, we transform! Together, we empower! Together, we inspire! Together, we connect! Together, we grow!

PROJEKAT

spot_img

ISPRATI

Hrvati 4. u EU po korišćenju mobilnih telefona za surfovanje!

Prema podacima Kancelarije za Statistiku Evropske unije Eurostata skoro 8 od 10 korisnika interneta u EU surfovalo je preko pametnog mobilnog telefona u 2016. godini.

Više od 80% osoba starosti od 16 do 74 godine u Evropskoj uniji u 2016. godini internetu je pristupalo preko više platformi. Pametni telefoni su najzastupljeniji od uređaja za surfovanje, više od tri četvrtine korisnika (79%) interneta surfuje na pametnom mobilnom.

Dugi uređaj na kojem Evropljani surfuju je prenosni računar (64%), na trećem je mestu stoni računar (54%) a na četvrtom tablet (44%).

Pametni telefon u pristupu internetu nije na prvom mestu korisnika u Češkoj, Estoniji, Litvaniji, Poljskoj i Slovačkoj, u tim zemljama su na prvom mestu laptop ili notebook.

Najviše korisnika interneta preko pametnih telefona je u Španiji gde 93% korisnika interneta surfuje preko pametnog mobilnog telefona, na Kipru i Holandiji (po 88%).

Na visokom četvrtom mestu zemalja EU po korišćenju pametnog mobilnog telefona za pristup internetu je Hrvatska u kojoj 87% korisnika i na taj način surfuje. Iza Hrvatske su Velika Britanija (86%) i Danska (85%).

Najmanje korisnika interneta preko pametnog mobilnog telefona u EU je u Češkoj (55%), a slede Poljska (60%), Letonija (62%), Litvanija (63%) i Grčka (66%).

Najviše korisnika interneta preko laptopa ili notebooka u EU je u Holandiji (80%), Finskoj i Belgiji (obe 78%) i Danskoj (76%), dok se desktop računari za pristup internetu najčešće koriste u Mađarskoj, Luksemburgu i Rumuniji (sve 68 %), te u Nemačkoj (67%).

Tablete za surfovanje koriste u većini zemalja EU ispod 50 posto, izuzetak su Holandija (66%), Velika Britanija (61%), Danska (56%), Nemačka (55%), Luksemburg (53%) i Finska (52 %).

Mladi starosti od 16 do 24 godina uglavnom preferiraju pristup internetu preko pametnih telefona (94%), 71% ih koristi i prenosni računar. Tableti su najpopularniji za pristup internetu osobama od 25 do 54 godine, naime u toj starosti je 47% svih korisnika tableta za surfovanje.

Više od 70% korisnika interneta u EU ne želi davati svoje lične podatke, skoro polovina njih (46%) ne dopušta korišćenje ličnih podataka oglašivačima a njih 40% ograničava pristup svom ličnom profilu na društvenim mrežama.

Kada su u pitanju lični podaci u 12 država članica EU većina korisnika odbija da da informacije oglašivačima, najviše ih je u Luksemburgu (72%) i Finskoj (71%), a slede Holandija (65%), Danska (60%) i Estonija ( 59%). U 9 država članica EU, pristup ličnim podacima na internetu odobrava se tek nakon čitanja pravila privatnosti nakon čega je najčešća odluka ograničen pristup ličnim podacima.

Pristup geografskom položaju korisnicima interneta u EU takođe nije nešto na šta rado pristaju, više od polovine korisnika interneta odobrava ga samo u Luksemburgu (63%), Finskoj (58%), Austriji i Holandiji (52%).

Izvor: bug.hr

PROJEKAT

spot_img

Anketa

Koji projekat Marketing mreže Vam je omiljen ili se rado u njega uključujete?

Oceni tekst

0,00 od 5
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Povezani tekstovi

POSTAVI KOMENTAR

Molimo unesite Vaše ime
Molimo unesite Vaš komentar!