today-is-a-good-day
Together, we create! Together, we transform! Together, we empower! Together, we inspire! Together, we connect! Together, we grow! Together, we create! Together, we transform! Together, we empower! Together, we inspire! Together, we connect! Together, we grow! Together, we create! Together, we transform! Together, we empower! Together, we inspire! Together, we connect! Together, we grow!

PROJEKAT

spot_img

ISPRATI

Da li su brendovi spremni da se igraju?

Snapchat kao da je iznenadio agencije i one koji se bave digitalnim marketingom, dok se millennialsi sa njim već aktivno igraju preko dve, tri godine. Za to vreme ova društvena mreža doživela je velike promene usmerene ka korisnicima, a sada i brendovima, koji se na velikim tržištima utrkuju ko će na bolji način iskoristiti njegovu funkcionalnost.

Jedan od razloga dugog ignorisanja ove vizuelne platforme sa poslovne strane, bio je verovatno zbog njegove light prirode – brza razmena fotografija i kratkih video formi, koje bi se brisale nakon gledanja ili 24 sata ukoliko su objavljene kao My story. A možda zato što ni sama ideja iz koje se razvila ova platforma: „I wish these photos I am sending this girl would disappear“, definitivno nije zvučala kao pobednički koncept, koji danas okuplja preko 100 miliona aktivnih korisnika.

Društvene mreže postaju sve više instant i korisnici nemaju vremena, a često ni interesovanja, da se na određenim web sadržajima zadržavaju predugo. Uspeh Snapchata je gledajući iz te perspektive potpuno validan, a koliko taj uspeh postaje veliki odražava se kroz zabrinutost Facebooka (i pokušaj da ga kupi), tako i uvođenjem Messenger kodova po uzoru na Snap kodove. Naime, Snapchat je neuspeli koncept QR koda uspeo da prebaci u svoju korist, tako što je iskorišćen kao mehanizam za dodavanje prijatelja. Facebook prati ovaj trend i od skoro kroz Messenger omogućava sličan metod.

Ipak, kada se vratimo na upotrebu Snapchata u marketinške svrhe i pokretanje kompanijskih profila, postavlja se nekoliko pitanja koja se tiču poslovnog odnosa sa klijentom. Kako je Snapchat veoma instant društvena mreža, verovatno i najviše od svih ostalih, klasičan mehanizam mesečnog plana pada u vodu. Nije moguće pripremiti sve materijale u samoj aplikaciji, poslati to klijentu na odobrenje, pa postavljati – sem ako ne varamo sa nekom third-party aplikacijom.

Isto tako je i bilo koji oblik live uključenja Snapchatom sa događaja jedino moguć ako klijent u nas ima poverenja i postoji scenario. Smemo li nekad iz scenarija iskočiti? Koliko nam je dozvoljeno da improvizujemo u real timeu? Kako rešavamo problem nedostatka analitike?

Sada već u velikom rastu i na našem tržištu, iako ne postoji zvaničan podatak koliko korisnika okuplja, budućnost Snapchata u marketing svetu je neizvesna. Da li će Snapchat unaprediti i menjati svoj interfejs i strukturu u skladu sa potrebama biznis korisnika, jedno je od ključnih pitanja. Isto tako, Snapchat se kroz On-Demand Geofiltere približava malim biznisima, pristupačnim cenama i lakom izradom filtera, a gigantima gigantski naplaćuje druge opcije, što je potpuno suprotno od Facebook koncepta poslovanja.

Kako za sad izgleda, veoma je moguće da će Snapchatu i u budućnosti fokus biti više na privatnim korisnicima, a da će brendovi morati da se adaptiraju i prate.

Izvor: Pioniri Communications
Autor teksta: Sandro Čanak, Junior Community Manager

PROJEKAT

spot_img

Anketa

Koji projekat Marketing mreže Vam je omiljen ili se rado u njega uključujete?

Oceni tekst

0,00 od 5
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Povezani tekstovi

POSTAVI KOMENTAR

Molimo unesite Vaše ime
Molimo unesite Vaš komentar!