today-is-a-good-day
Together, we create! Together, we transform! Together, we empower! Together, we inspire! Together, we connect! Together, we grow! Together, we create! Together, we transform! Together, we empower! Together, we inspire! Together, we connect! Together, we grow! Together, we create! Together, we transform! Together, we empower! Together, we inspire! Together, we connect! Together, we grow!

PROJEKAT

spot_img

ISPRATI

17% globalnih marketing stručnjaka napustiće kompanije zbog diskriminacije i neuključenosti

REGION – The Global DEI Census označava važnu prekretnicu u našoj industriji – i jasan signal da se mora postići napredak. Rezultati se temelje na više od 10.000 odgovora sa 27 tržišta diljem sveta prikupljenih od juna do jula 2021., a istraživanje je identifikovalo ne samo demografiju učesnika već i njihov osećaj pripadnosti, iskustvo diskriminacije i ponižavajućeg ponašanja, pa čak i važnost mentalnog zdravlja u svojim zemljama.

Uprkos tim ozbiljnim činjenicama na koje je popis ukazao, sektor tržišnih komunikacija nadmašio je svaku drugu kategoriju koja je bila analizirana, postigavši Indeks uključenosti od ukupno 64%, pozicioniravši se tako ispred sledećeg najvećeg sektora – zdravstva i farmacije sa 60%. Indeks uključenosti postavlja pitanja o osećaju pripadnosti ljudi, odsutnosti diskriminacije i prisutnosti negativnog ponašanja.

Popisom su identifikovani ključni izazovi vezani za porodični status, dob i pol te etničku pripadnost i invaliditet. Utvrđeno je da postoje jasne praznine u doživljenom iskustvu kada su te grupe upoređene sa industrijskim prosekom, kako na pojedinačnim tržištima tako i na globalnom nivou.

Ceo pregled sa detaljnom analizom biće objavljen kasnije ove godine, a drugo istraživanje biće sprovedeno 2023. godine i ima za cilj uključiti više zemalja. Globalni DEI popis provela je World Federation of Advertisers (WFA) u saradnji s Europskim udruženjem društava za tržišno komuniciranje (EACA-om) i VoxCommom, Cannes Lionsom, Advertising Weekom, Effiejem, GWI-jem, Campaignom, IAA-om i istraživačkom agencijom Kantar.

Neke od ključnih analiza su:
– Najčešći oblici diskriminacije identifikovani globalnim istraživanjem bili su povezani s porodicom, statusom i dobi, a 27% slaže se da se njihova kompanije ne odnosi prema svim zaposlenima pošteno bez obzira na porodični status, dok se 27% slaže da njihova kompanija ne tretira sve zaposlene jednako, bez obzira na dob.
– 36% ispitanika složilo se da dob može ometati nečiju karijeru, dok se 40% žena složilo da porodični status može ometati karijeru.
– Iskustva žena znatno su lošija od iskustava muškaraca. Takođe, postoje snažni dokazi o razlikama u platama među polovima na različitim tržištima. Na primer, u SAD-u i Kanadi jaz je najveći među pokretačima industrije sa 13% u SAD -u i 20% u Kanadi.
– Slični su zaključci i za etničke manjine, koje imaju niže ocene po ključnim pitanjima kao što su “osećam da pripadam svojoj kompaniji” od etničkih većinskih grupa na gotovo svim tržištima. Na brojnim tržištima to se takođe odražava jazom u platama. Međutim, na mnogim istraživanim tržištima etničke manjine ili strani državljani izvestili su da su plaćeni više od etničke većine.
– U industriji koja se bori za pronalaženje pravog talenta nedostatak raznolikosti i uključenosti ozbiljna je zabrinutost, a čak 17% ispitanika reklo je da će verovatno napustiti svoju trenutnu kompaniju kao rezultat nedovoljne uključenosti i/ili diskriminacije koju su doživeli. Holandija je bila zemlja s najboljim rezultatima na ovom pitanju, a 9% reklo je da će pronaći novo zaposlenje u industriji.

Izvor: HURA

PROJEKAT

spot_img

Anketa

Koji projekat Marketing mreže Vam je omiljen ili se rado u njega uključujete?

Oceni tekst

0,00 od 5
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Povezani tekstovi

POSTAVI KOMENTAR

Molimo unesite Vaše ime
Molimo unesite Vaš komentar!