Together, we create! Together, we transform! Together, we empower! Together, we inspire! Together, we connect! Together, we grow! Together, we create! Together, we transform! Together, we empower! Together, we inspire! Together, we connect! Together, we grow! Together, we create! Together, we transform! Together, we empower! Together, we inspire! Together, we connect! Together, we grow!

PROJEKAT

spot_img

ISPRATI

Seks i nasilje – ne prodaju?

SVET – Najnovije američko istraživanje pokazuje da su reklame na kojima su prikazane scene seksa ili nasilja manje efikasne od ostalih.

U studiji, objavljenoj u časopisu „Psychological Bulletin“, naučnici sa Univerziteta u Ohaju objašnjavaju da reklamne kampanje koje koriste ove strategije ne beleže dobre rezultate. Bred Bušmen, profesor komunikacije i psihologije, objašnjava da reklame koje se zasnivaju na seksu i nasilju skreću pažnju ljudi sa proizvoda koji promovišu.

Posmatrači obično pamte samo škakljive ili agresivne prikaze, ali ne i komercijalnu poruku. Vrlo često se i ne sećaju o kojem je proizvodu reč. „Tako reklamirani brendovi će biti brzo zaboravljeni, a njihovi proizvodi nepovoljnije ocenjeni i manje privlačni kupcima“, navodi Bušmen.

U istraživanju su analizirani rezultati pedesetak studija kojima je bilo obuhvaćeno više od 8.400 ispitanika.

Izvor: Tanjug

Anketa

Koji projekat Marketing mreže Vam je omiljen ili se rado u njega uključujete?

Oceni tekst

0,00 od 5
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Povezani tekstovi

POSTAVI KOMENTAR

Molimo unesite Vaše ime
Molimo unesite Vaš komentar!